Groszek zielony 400g

Bogaty w właściwości odżywcze, zielony groszek skrywa w sobie mnóstwo cennych witamin i minerałów. Znajdziesz w nim witaminy z grupy B, witaminę A, C, E i K, oraz minerały, m.in. żelazo, wapń, mangan, fosfor i potas. Produkty z zielonym groszkiem podawane są dzieciom już od najwcześniejszych lat ich życia.

Groszek zielony cieszy się bogatym zastosowaniem w kuchni. Przygotujesz z niego pyszne zupy krem, puree oraz sałatki warzywne. Groszek zawiera bardzo dużą ilość składników odżywczych dzięki czemu powszechnie stosowany jest w zdrowej diecie. Warzywa te są bogate w węglowodany, białka i cenny błonnik pokarmowy, dzięki temu pozostawiają uczucie sytości na długo, pomimo stosunkowo małej kaloryczności (100 g produktu to ok 84 kcal). Proces mrożenia pozwala cieszyć się smakiem zielonego groszku nawet zimową porą.

Nasza propozycja to "Muffiny z zielonym groszkiem i boczkiem"

Skład:

groszek zielony mrożony

Sposób przygotowania:

Zawartość opakowania (bez rozmrażania) należy ugotować w małej ilości osolonej wody, odcedzić. Podawać z dodatkiem masła, sosów, majonezu, itp. Można go również stosować jako dodatek do sałatek, zup, zapiekanek.
 

Wartości odżywcze:

Białko Węglowodany przyswajalne Tłuszcz całkowity kcal/kj
6,4 10,5 0,4 83/349