CZAS NA MĘSKIE ŚNIADANIE

0

Większość z nas bagatelizuje śniadanie. Prym w tym wiodą oczywiście panowie. Najczęściej tłumaczą się brakiem czasu i mnóstwem spraw do załatwienia z rana. Jeśli już jedzą śniadania, to najczęściej w formie ciężkich, tłustych smażonych posiłków. Są jednak alternatywy, zarówno dla tych zalatanych, jak i miłośników tłustego, obfitego poranka. Postanowiliśmy rozprawić się z męskimi śniadaniami i mamy dla Was kilka porad.

Śniadanie w biegu.
Można by pomyśleć, że nie ma sensownej alternatywy dla osób, które nie zdążą zjeść posiłku przed wyruszeniem do pracy. Większość panów odpuszcza i zjada dopiero lunch. Nie polecamy takie rozwiązania, bo wtedy organizm spowalnia i nie jesteśmy aż tak produktywni jakbyśmy tego sobie życzyli. Co można więc zrobić? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy przygotować sobie shake lub smoothie. Panowie nie wykręcicie się tekstem, że nie mam na to czasu rano. Bo taki posiłek możecie zrobić dzień wcześniej i zostawić w lodówce. Rano tylko złapiecie butelkę i w drodze do pracy, będziecie mogli, popijać sobie pożywnego drinka. Najlepiej do jego przygotowania użyć mrożonych owoców, które zmiksujecie z płatkami owsianymi i mlekiem. Takie posiłek zapewni Wam zastrzyk energii i żadne wyzwanie nie będzie Wam straszne.

Czas na odtłuszczanie.
Jak już wspominaliśmy, kolejnym problemem, z jakim trzeba się zmierzyć w przypadku męskiego śniadanie, jest nadmierna ilość tłuszczu. Panowie lubują się w ciężkich jajecznicach na boczku lub smażonych kiełbaska z dużą ilością fasolki. No bo przecież śniadanie ma być konkretne i z mięsem. Nic bardziej mylnego. Oczywiście powinno ono być treściwe, jednak zbytnie obciążanie przewodu pokarmowego z rana nie jest wskazane. Powoduje to, że czujemy się obrzmiali i ciężcy. Energie do pracy marnujemy więc na spalenie tak ciężko strawnego posiłku.

Czas na rozwiązanie. Spokojnie panowie, nie każemy Wam zrezygnować z jajek i jeść tylko sałaty. Jednak może spróbujecie np. zrobić jajecznicę z dodatkiem łososia, zamiast ciężkiej kiełbasy. Możecie też do niej dodać odrobinę mrożonych brokułów, które wniosą do Waszej diety porcje witamin. Kolejnym pomysłem mogą być np. naleśniki z ciasta z dodatkiem mrożonego szpinaku. Zamiast polewać je słodkimi syropami, wybierzcie jogurt naturalny z dodatkiem truskawek. Wierzcie nam, że takie połączenie jest smaczne i sami się zaskoczycie, jak dobre.

Jak widać, męskie śniadanie nie musi być tłuste, a brak czasu nie jest wymówka dla niezjedzenia czegoś z rana. Jedyne co musicie zrobić to chwilkę pokombinować, żeby zbytnio nie obciążać żołądka z rana. Tak więc panowie, patelnie w dłoń i ruszamy na bitwę śniadaniową. Pokażcie, że Wy też potraficie żyć zdrowo.

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background