DIETA OPARTA O ZUPY

0


Każdy, kto jest miłośnikiem zup ucieszy się, że została stworzona specjalna dieta oparta głównie o nie. Jest lekka i pożywna, dostarcza wszystkich potrzebnych składników i co najważniejsze pozwala zrzucić nawet do 5 kg masy w ciągu tygodnia. Prawda, że brzmi ciekawie? Jeśli się z nami zgadzacie zapraszamy do dalszej lektury, gdzie zdradzimy jakie zasady rządzą dietą opartą o zupy.

Prawda jest taka, że nie ma znowu aż tak wielu zasad przy tym temacie. Bo przecież mówimy o zupach. Ich przygotowanie jest łatwe i dobrze się je spożywa. Jedna porcja zupy (250 gramów), to z reguły około 150 – 180 kcal. W ciągu dnia, w pierwszym wariancie diety, będziemy jeść około 5 takich porcji, co daje mniej więcej około 900 – 1100 kcal dziennie. Jest to znacznie poniżej przeciętnego zapotrzebowania kalorycznego, wiec utrata wagi będzie dość szybka i widoczna.

Drugim wariantem diety jest spożywanie zup przynajmniej na dwa z 5 posiłków np. obiad i kolacja. Tą wersję diety można stosować, bez ograniczenia czasowego podczas gdy pierwszy wariant diety powinien trwać maksymalnie 2 tygodnie, a następnie należy odpocząć około 2 tygodnie i znowu można przejść na pełen cykl.

Spytacie – Jakie zupy można jeść? W zasadzie każdą. Ważne żeby była przygotowana na bulionie warzywnym lub drobiowym. Spokojnie sprawdzi się tutaj nasza tradycyjna pomidorowa. Zawiera ona dużo likopenu, który pomaga odmłodzić skórę i działa przeciwnowotworowo. Jednak w tej dietetycznej wersji rezygnujemy z dodatku makaronu czy też ryżu. Polecamy Wam też ogórkową, która zawiera witaminę C, wapń i żelazo. Będąc na takiej diecie warto pomyśleć o różnorodności smaków. Spowoduje to, że jedzenie będzie bardziej zbilansowane oraz smaczne. Spokojnie możecie używać takich dodatków jak jogurt naturalny, pestki słonecznika czy dyni oraz wiele innych zdrowych dodatków.

Pamiętajcie jednak, że wszystko należy robić z umiarem i głową. Warto więc aby przed przejściem na taką dietę skonsultować się z lekarzem, który sprawdzi Wasz obecny stan zdrowia i powie czy możecie spokojnie przejść na taki sposób odżywiania.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background