Idealny Start Dnia | Blog Poltino

0


„Jak dobrze wstać, skoro świt, jutrzenki blask, duszkiem pić…” – tak zaczyna się znana piosenka zespołu Grupa I. I trudno nie zgodzić się z tymi słowami, jednak nie każdemu z nas przychodzi to tak łatwo. Samo podniesie się z łóżka nie wystarczy. Wydaje nam się, że w stwierdzeniu „dobrze wstać” chodzi, o nasze poranne rytuały. Jak więc zrobić to dobrze, żeby dzień upłynął nam przyjemnie i produktywnie? Mamy na to kilka sposób, którymi chętnie się z Wami podzielimy.

Pobudka we właściwym rytmie.
Aby dzień był udany, a my weseli potrzebna nam jest właściwa pobudka. Większość z nas budzi dźwięk alarmu ustawionego w telefonie bądź budziku. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż taki gwałtowny dźwięk wyrywa nas ze snu i to w dość brutalny sposób. Nasz organizm się napina, bo ma poczucie, że dzieje się coś alarmującego. Najlepiej wypracować swój własny rytm, według którego będziemy się naturalnie budzić o właściwej porze. Jest to jednak dla większości z nas po prostu niemożliwe. Jak więc złagodzić  pobudkę? Pomysłem może być ustawienie w naszym budziku melodii, która jest dla nas przyjemna. Nie używajcie mocnej muzyki. Powinny to być dźwięki lekkie, które powoli wybudzają nas ze snu. Stanowczo unikajcie wszelkiego rodzaju heavy metalu czy rocka. Takie brzmienia na początek dnia, po prostu sprawią, że obudzimy się zirytowani. Idealne będą dźwięki natury, budzącego się lasu czy np. dżungli. Tego typu tony wybudzą nas i sprawią, że poczujemy się nieco bardziej odprężeni.

Czas na poranną aktywność.
Obudziliśmy się i co dalej? Większość z nas wyskakuje jak poparzona z łóżka i biegiem rozpoczyna poranną toaletę. I to kolejny błąd jaki popełniamy. Za nim podniesiemy się z łóżka powinniśmy porządnie się przeciągnąć. Pomaga to mięśniom wejść w stan aktywności i przygotowuje cały organizm na szereg czynności, które za chwilę nastąpią. Dajmy sobie kilka minut na takie rozbudzenie i pobudzenie. Następie wstańmy i zacznijmy od wizyty w toalecie. Poza naturalnymi czynnościami fizjologicznymi, przemyjcie najpierw twarz letnią wodą. Ten rytuał na dobre was rozbudzi. Potem pozostaje już tylko prysznic, dobór odpowiedniego stroju i ułożenie idealnej fryzury. Gotowi do działania możemy przystąpić do kolejnego etapu.

Poranne jedzenie.
Ubrani i prawie gotowi do wyjścia, nie zapomnijmy o jedzeniu. Śniadanie to podstawa dobrego startu. Warto zjeść je w spokoju. Nie róbcie tego w pracy czy w drodze do niej, niestety wtedy nasz organizm jest już w fazie pełnej aktywności i bardzo często stresu. Wtedy trawienie i cały z nim związany proces, może być zaburzony. Pierwszy posiłek najlepiej zjeść w domu, przy stole, jeśli macie możliwość to z bliskimi. Sprawi to na pewno Wam większą frajdę i będzie zdrowszy dla Waszych żołądków. Do jedzenia wybierajcie produkty pełnoziarniste, owoce i jogurty lub lekkie smoothie z połączenia warzyw i owoców. Mogą to być kanapki, ale idealnie sprawdzi się musli z dodatkiem owoców. Dodajcie do niego jogurt i pyszne śniadanie gotowe.
Po jedzeniu nie wybiegajcie od razu do pracy. Dajcie sobie jakieś 10 minut odpoczynku i dopiero ruszcie w drogę. Pozwoli to rozpocząć proces trawienia i nie wprawi naszego żołądka w stresujący tryb, który może je zaburzyć. Jeśli wykonacie wszystko tak jak radzimy, to będziecie idealnie przygotowani do idealnie przebiegającego dnia.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background