JADALNE PREZENTY

0


Prezenty powinny być od serca, a czy może być coś bardziej szczerego niż jadalny prezent. Musimy go sami przygotować, a włożone uczucie w pieczenie czy gotowanie na pewno zaprocentuje uśmiechem na twarzy obdarowanych.

Zachęcamy Was w tym roku do przygotowania pysznych, jadalnych prezentów dla swoich bliskich. Oczywiście jako dodatek do czegoś, co wiecie, że sprawi im przyjemność. Jednak jak się do tego zabrać? Już spieszymy z odpowiedzią.
 

Duży prezent - ciasto


Na początek przemyślcie, o jakiej wielkości prezencie myślicie. Jeśli chcecie, żeby było to coś większego, to polecamy np. pyszne ciasto dyniowo – marchewkowe, na które przepis znajdziecie tutaj. (link do przepisu) Udekorujcie je pięknym, białym lukrem i dodajcie kilka kolorystycznych akcentów w postaci choinek lub cukrowych lasek. Następnie zapakujcie ciasto w przezroczystą folię, którą na końcu zwiążcie wstążką. Tak przygotowane na pewno sprawi radość Waszym przyjaciołom czy rodzinie. Możecie je podarować np. podczas przedświątecznego spotkania ze znajomymi. Na pewno będzie im miło.
 

Mała niespodzianka - pierniczki


Jeśli jednak jesteście bardziej zwolennikami nieco mniejszych form, to jak znalazł będą pierniczki. Możecie je przygotować wcześniej, a następnie pobawić się nieco lukrowymi pisakami i pięknie je przyozdobić. W sklepie papierniczym kupcie małe pudełeczko, które również własnoręcznie przyozdóbcie np. ulubionym motywem obdarowywanej osoby. Następnie zapakujcie do niego ciasteczka i prezent gotowy.
 

Dla smakoszy - sałatka


Nie zapominajmy też o tych, którzy nie lubią słodkości. Może zabrzmi to dla Was dziwnie, ale dla nich mamy pomysł na sałatkę. Klasyka zawsze w cenie, dlatego zróbcie pyszną sałatkę jarzynową, którą szybko przygotujecie z naszą mieszanką. Bo przecież każdy lubi sałatkę jarzynową. :) Kupcie ładną miskę na sałatkę i jadąc na świąteczne przyjęcie, przełóżcie do niej sałatkę. Poza jadalnym prezentem będzie od razu coś praktycznego, co zostanie na dłużej.


Pamiętajcie, że przy tworzeniu jadalnych prezentów jedyne co Was ogranicza, to Wasza wyobraźnia. Bo przecież podarować do jedzenia można wszystko, a nie ma przecież prawdziwszej miłości, niż ta do jedzenia. Dlatego już dzisiaj zacznijcie przygotowywać Wasze jadalne prezenty.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background