JAK ZOSTAĆ GOŚCIEM IDEALNYM

0


Każdemu z nas zdarza się bywać na przyjęciach czy imprezach organizowanych albo przez naszych znajomych lub jakieś organizacje. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami kilkoma zasadami, jakie warto znać odnośnie zachowania się na tego typu wydarzeniach. Wiadomo, że taka wiedza zawsze może się przydać.

Na początek spotkania
Wybierając się w odwiedziny, przede wszystkim pamiętajmy, żeby nie być za wcześnie. Nie chcemy przecież stresować naszego gospodarza, że jeszcze nie wszystko gotowe, a my już się pojawiliśmy. Z drugiej strony nie wypada też być za późno. Przyjęło się, że takie optymalne spóźnienie, które jest w dobrym guście, to kwadrans. Gdy się pojawimy, koniecznie trzeba przywitać się z gospodarzem, jednak nie absorbować go zbyt długo, gdyż poza nami są też i inni goście. Następnie witamy się z pozostałymi osobami, oczywiście przedstawiając się, jeśli kogoś nie znamy. Nie rozmawiajcie też tylko ze starymi znajomymi. Starajcie się poznać nowe osoby.

Nietypowe oczekiwania
Każdy taktowny gospodarz przy wysłaniu zaproszenia powinien zapytać, czy są jakieś produkty, których nie tolerujesz. Oczywiście poinformuj go o tym, jednak nie wymagaj, by całe menu było dostosowane do Ciebie. Jeśli więc nie jesz na przykład mięsa, a gospodarz nie zadbał o to, żeby pojawiło się coś wegetariańskiego, taktownie zadowól się sałatką, chlebem lub deserem. Zawsze możesz też przekąsić coś przed wyjściem z domu.

Na koniec mamy kilka zasad, o których warto pamiętać:
1. Zanim wyjdziesz z przyjęcia, podziękuj gospodarzowi i pożegnaj się z innymi gośćmi.
2. Po powrocie do domu lub dnia następnego wyślij SMS-a, lub zadzwoń i jeszcze raz podziękuj, wyrażając uznanie dla gospodarza.
3. Koniecznie spytaj gospodarza o możliwość przyprowadzenia dodatkowej osoby, jeśli masz to w planach.
4. Nie unikaj rozmów z nowo poznanymi osobami.
5. Nie rzucaj się od razu do stołu lub bufetu. Najpierw porozmawiaj z obecnymi gośćmi.
6. Nie spóźniaj się, ale też nie przychodź za wcześnie.

Jeśli będziecie pamiętać o tych kilku zasadach, to zawsze będziecie pożądanymi gośćmi.

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background