JESIEŃ ZUPĄ STOI

0


Jesień to czas, kiedy zaczynamy się bardziej okrywać. Jest nam, nieco chłodniej, więc poszukujemy takich potraw, które nas rozgrzeją. Dlatego też chętniej i częściej przygotowujemy w naszych domach zupy. Najpopularniejsza w tym okresie, jest zupa cebulowa. Aromatyczna i pełna smaku. Mówi się, że została ona wymyślona we Francji, jednak czy to prawda? Tego nikt nie jest w stanie jasno określić. Jednak po co kierować swoją uwagę za granice, skoro my też mamy kilka zup, które boja rekordy popularności, właśnie w okresie jesiennym.

Pierwsza klasyka to oczywiście nasza narodowa, zupa pomidorowa. Sposobów na nią jest wiele, jedni robią rzadką ze śmietaną i dodają ryz lub makaron. Inni natomiast wola bardziej kremowe konsystencje. Dodają do nich grzanki i cieszą się niezwykłym smakiem pomidorów. My w swojej ofercie proponujemy Wam, właśnie taką kremową wersję, która na pewno rozgrzej w chłodniejsze jesienne dni.

Kolejne dwie ulubione zupy Polaków, to grzybowa i ogórkowa. Obydwie tak samo dobrze smakują, jedna wabi koneserów bardziej kwaskowych smaków, druga natomiast jest aksamitna i pełna grzybowego aromatu. Obydwie zupy możecie przygotować bardzo szybko. Wystarczy, że sięgnięcie po nasze gotowe mieszanki. Zrobienie takiego obiadu, zajmie Wam jedynie chwilę.

Jednak zupy to nie tylko warzywa i mięso. To również dodatki. Jak już wspominaliśmy, jednym z najpopularniejszych jest makaron. Świderki, rurki, wstążki – możliwości jest wiele. Makaron pasuje do zup, zarówno warzywnych, rybnych, jak i mięsnych. Jednak poza nim, warto eksperymentować i dodawać do naszych zup inne dodatki. My na przykład stworzyliśmy pyszną zupę brokułową, w której smak podbija kasza gryczana. Ogólnie kasze to hit na jesień. Rozgrzewają organizm i dodają nam energii. Dlatego warto z nimi eksperymentować.

Nie ważne, jaką zupę lubicie najbardziej, ważne, że jesienią to punkt obowiązkowy codziennych obiadów. Przygotowuje się je szybko, a przy okazji odganiają jesienną chandrę. No to, na jaką zupę macie dzisiaj ochotę? ?
 
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background