KAWA - NIE JEDNO MA IMIĘ

0


Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez niej. Pijemy je sporo w ciągu dnia i lubimy ją w wielu różnych wersjach. Mowa oczywiście o niezastąpionej kawie. Jednak czy próbowaliście z nią nieco eksperymentować i dodawać do niej, nie tak oczywiste produkty? Jeśli nie, to zapraszamy do czytania, a poznacie kilka zaskakujących połączeń.

Kawa i owoce.
Tak kochani, dobrze przeczytaliście. Kawa świetnie łączy się z owocami. Możecie przygotować z niej pyszne koktajle na śniadanie lub zaskoczyć znajomych pysznymi drinkami z mrożoną jej wersją. Świetnie nadadzą się do tego celu maliny, truskawki, wiśnie oraz jagody. Możecie je zblendować i na nie wylać kawę lub po prostu wrzucić je do mrożonej kawy latte. Warto też połączyć kawę z owocami przygotowując warstwowe desery z bitą śmietaną i biszkoptami. Sprawi to, że będą one bardziej wyrafinowane w smaku.

Drink time.
Kolejnym pomysłem na wykorzystanie kawy jest jej użycie w przygotowaniu drinków na imprezę. Świetnie łączy się ona z ginem i tonikiem, whiskey czy po prostu zwykłą wódką. Jednak musi być to ostudzona wersja. W przypadku wódki spróbujcie ją połączyć też z mlekiem i dodajcie odrobinę likieru amaretto. Jeśli lubicie nieco słodsze drinki, zawsze używajcie cukru trzcinowego. Wydobywa on więcej aromatów z samej kawy.

Idealna do wypieków.
Ostatnim pomysłem na użycie kawy są wypieki. Można ją dodać do biszkoptu, ale również upiec z jej użyciem pyszne ciasta z dodatkiem owoców. Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Dajcie się ponieść fantazji i przygotujcie sobie kawę w zupełnie nowej wersji.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background