KOLORY NA WIELKANOCNYM STOLE

0

W poprzednim wpisie już pisaliśmy o tym, że Wielkanoc to również święto kolorów. Świat budzi się do życia, drzewa zaczynają kwitnąć i zewsząd otaczają nas bardzo intensywne barwy. Chcąc uczcić rodzącą się do życia przyrodę, staramy się przenieść te kolory na nasze świąteczne stoły. My również o tym pomyśleliśmy i mamy dla Was kilka pomysłów, jak sprawić, żeby Wasze stoły były niezwykle barwne.

Zacznij od jedzenia.
Podstawą każdych świąt są potrawy. Podczas Wielkanocny warto jednak puścić wodze fantazji i pobawić się kolorami. Możecie to osiągnąć choćby tworząc wiele wersji jajek faszerowanych. W poprzednim wpisie podsunęliśmy Wam pomysł jak osiągnąć piękny zielony kolor. Jednak jeśli chcecie więcej, to wykorzystajcie do tego celu choćby naszą dynię, marchewkę albo buraczki. Możecie je dodawać do jajek lub z ich pomocą stworzyć pyszne wytrawne tarty, które będą miały niezwykle intensywne kolory.

Poza wytrawnymi daniami, możecie też pobawić się kolorem podczas tworzenia słodkich wypieków. Jeśli dodacie do sera na sernik nasze zmiksowane maliny powstanie piękna różowa masa, która przyciągnie uwagę każdego z domowników. Mazurki udekorujcie np. naszymi wiśniami albo porzeczkami. Nabiorą zupełnie innego wyrazu, a smak tych owoców sprawi radość wszystkim naszym bliskim.

Stoliczku nakryj się.
Poza jedzeniem, warto również zadbać o to, żeby nasz stół wyróżniał się pod kątem jego nakrycia. Nie bójcie się eksperymentować i zestawiać ze sobą różnych barw. Na Wielkanoc wszystko jest dozwolone. Zadbajcie o to, żeby na stole znalazły się świeże kwiaty. Wykorzystajcie do tego celu tulipany czy żonkile. Powbijajcie je w nasączoną wodą gąbkę florystyczną. Na wierzch wyłóżcie odrobinę mchu, kupicie go obecnie w każdej kwiaciarni. Na mech połóżcie drobne kwiatki, wykonane np. z papieru i udekorowane pisanki. Tworzenie takiej ozdoby da Wam wiele radości, a dodatkowo pozwoli spędzić czas wspólnie z dziećmi dla których będzie to niezła zabawa.

Zastawa stołowa niekoniecznie musi być biała. Sprawdźcie czy gdzieś w szafach nie macie dekoracyjnych talerzy po babci. Te święta to okazja, żeby ich użyć. Do przystrojenia wykorzystajcie np. zielone lub niebieskie serwetki, a na każdym talerzu połóżcie przewiązany wstążką szczypiorek. Będzie to piękna dekoracja, która nie wymaga wielkich nakładów finansowych.

Przy przygotowaniach do tych świąt, pamiętajcie żeby nie bać się kolorów i popuścić wodzę fantazji. Na Wielkanoc nie ma złych wyborów. Wszystko jest akceptowalne, zwłaszcza to, co sprawi, że Wy będziecie czuć się cudownie. Bo przecież, święta mają sprawiać przyjemność i tego właśnie Wam życzymy na te nadchodzące.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background