KORZYŚCI Z JEDZENIA PŁATKÓW OWSIANYCH

0


Kiedyś były kojarzone głównie z owsiankami podawanymi w przedszkolach, obecnie zmieniają swoją złą historię. Sięgamy po nie gdyż pomagają nam zdrowo i energetycznie rozpocząć dzień. Uwielbiamy łączyć je z owocami, a niekiedy również z warzywami. Nie ma co ukrywać, obecnie panuje moda na owsianki. Jednak dlaczego warto po nie sięgać? Odpowiedzi jest kilka.

Dobrze wpływają na wagę.
Dzieje się tak, ze względu na zawartość beta-glukanu, rozpuszczalnego w wodzie błonnika. Działa on na nasz hormon głodu i po prostu go zmniejsza. Dodatkowo wyściela on nasz przewód pokarmowy tworząc coś na kształt bariery ochronnej przeciwko działaniu enzymów trawiennych. Dodatkowo wykazuje właściwości probiotyczne, czyli jest pożywką dla dobrych bakterii w naszym organizmie. Sprawia to, że rozpoczęcie dnia od owsianki, gwarantuje nam, że nie będziemy mieli ochoty na podjadanie słodkich przekąsek. A tego przecież każdy z nas by chciał uniknąć, bo jak wiadomo, tego typu przyjemności mocno mogą odbić się na naszej wadze.

Wspomaga ciśnienie.
Uwzględnianie w diecie produktów pełnoziarnistych pozwala zapanować nad naszym ciśnieniem. A właśnie takim produktem są płatki owsiane. Dodatkowo pozytywnie wpływają one na obniżenie złego cholesterolu we krwi. Naukowcy podczas zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego  Dallas, dowiedli również, że płatki owsiane mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Dzięki zawartości w owsie awentramidów pozwalają one zahamować produkcję cytokin, które przyczyniają się do tworzenia w naczyniach krwionośny pasm tłuszczowych.

Idealne przed treningiem.
Zjedzenie owsianki około godziny przed planowanym treningiem poprawia nasz metabolizm i zwiększa wytrzymałość. Dlatego warto uwzględnić ją w naszej diecie, jeśli trenujemy dość intensywnie. Dodatkowo płatki owsiane są bogatym źródłem magnezu, który wspomaga walkę ze stresem i wzmacnia nasze mięśnie. Jeśli więc zjemy ją przed wyjściem do pracy, to rozpoczniemy dzień z mniejszym napięciem nerwowym.

Przede wszystkim smakuje.
Cokolwiek by jeszcze nie powiedzieć o płatkach owsianych, to przede wszystkim warto stwierdzić, że są smaczne. Można je łączyć zarówno z kefirem, jogurtem, mlekiem. Dodawać do nich jagody, maliny czy inne owoce. Najwygodniej mieć w zamrażalników któreś ze swoich ulubionych owoców. W tym oczywiście możemy Wam pomóc. Możliwości jest mnogość. Warto jednak uwzględniać je w naszej diecie i szukać połączenia idealnego dla nas.
 
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background