KUCHNIE ŚWIATA – WŁOCHY NA TALERZU

0


Kuchnia Włoska to chyba jedna z najbardziej rozpowszechnionych kuchni na świecie. Bo kto z nas nie uwielbia zjeść raz na jakiś czas coś włoskiego? Jest to tez bardzo zdrowa kuchnia, jednak tylko jeśli będzie przygotowywana według właściwych zasad i receptur. Nie jesteśmy, wstanie opisać Wam wszystkich jej niuansów, bo wtedy ten wpis ciągnąłby się w nieskończoność. Jednak postaramy się w skrócie przedstawić najważniejsze jej założenia.
 

Tradycja ponad wszystko


Włosi to naród bardzo dumny, który pielęgnuje i hołduje swoim tradycja. Są one dla nich bardzo ważne i ma to również swoje odzwierciedlenie w ich kuchni. Receptury na konkretne dania są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Widać, to choćby w wielu książkach na temat kuchni włoskiej. Ich autorzy lub autorki, bardzo często piszą o tym, że jest to receptura ich babci lub prababci. Co ważne, Włosi bardzo dużą wagę przywiązują do tego, żeby posiłki spożywać w rodzinnym gronie. Ważne dla nich są też pory, o których jedzą i regularność posiłków. Być może stąd bierze się też przekonanie o zdrowym wymiarze ich kuchni.
 

Pieczywo i makaron


Te dwa produkty muszą być w domu każdego Włocha. Chleb musi być podany do każdego posiłków. Włosi czyszczą nim na koniec każdego posiłków talerz. Biorąc pod uwagę, że duża liczba ich dań ocieka aromatycznymi sosami, to musi być pyszne zakończenie biesiadowania. Makaron to z kolei podstawa bardzo wielu dań. Co ciekawe nie został on wynaleziony przez Włochów, jednak to oni spopularyzowali jego użycie. Kwestię kształtów oraz umiejętność łączenia go z rozmaitymi składnikami, mają opanowaną do perfekcji. Sosy gotowane są długo, na małym ogniu. Dzięki temu nabierają mocy, a aromat poszczególnych składników ma idealne warunki, żeby powoli się uwalniać.
 

Składniki, bez których nie da się żyć


Włoch nie może żyć bez oliwy z oliwek. Te pochodzące z tego kraju są aromatyczne i naprawdę wysokiej jakości. Oliwa z oliwek jest też bardzo zdrowa i towarzyszy wielu posiłkom w ciągu tygodnia. Kolejnym dobrem narodowym są sery. Włosi je wprost uwielbiają. Parmezan, Mozzarella, Pecorino czy Ricotta. Znamy je wszyscy i chętnie używamy. Włosi są z nich niebywale dumni. Więc jeśli będziecie mieli okazję być we Włoszech, koniecznie musicie odwiedzić jakąś lokalną serowarnię. Zobaczycie wtedy, jak wielką miłością darzą ich wytwarzanie.
 

Uwielbiają jeść


Mieszkańcy tego kraju na pewno kochają jedzenie. Przeciętny posiłek Włocha może składać się z 3 do 6 dań. Jednak nie są to wielkie porcje. Włosi jedzą kilka dań, ale małych. Jedzenie jest okazja do spotkań towarzyskich. W pewnym sensie to celebracja przyjaźni i miłości do naprawdę wysokiej jakości produktów. Za to przecież kochamy ich kuchnie. 

Zróbmy sobie dzisiaj coś włoskiego i zaprośmy znajomych. Jeśli nie macie talentu, to my polecamy oczywiście nasze danie gotowe tortellini z warzywami albo aromatyczną zupę krem z pomidorów z bazylią. Taka namiastka Włoch od nas dla Was.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background