PLAN NA IDEALNE ŚWIĘTA

0


Każdy z nas przed świętami ma wiele do załatwienia. Czasem na coś brakuje nam czasu i wtedy zaczynamy się denerwować. Jednak jest na to rada. Wystarczy rozważnie podejść do tematu i zrobić sobie mały harmonogram takich przygotowań. Wtedy cała ta świąteczna gonitwa za idealnym czasem spędzonym z rodziną nabierze zupełnie innego wymiaru i sprawi, że my sami zasiądziemy do wigilijnego stołu znacznie bardziej spokojni i zrelaksowani. Jednak pytanie brzmi, jak taki plan powinien wyglądać? I tutaj chętnie przyjdziemy Wam z pomocą.
 1. Na początek ustalcie, gdzie spędzacie święta. Zaplanujcie podróże i wszystkie spotkania.
 2. Kolejnym krokiem powinno być przemyślenie budżetu, jaki chcecie na te święta poświęcić.
 3. Zbierzcie wszystkie pomysły na prezenty i zacznijcie je kupować. Najlepiej online, unikniecie wtedy tłoków w galeriach handlowych.
 4. Przemyślcie całe menu świąteczne i rozplanujcie dokładnie co i kiedy pieczecie. Pamiętajcie, że pierniczki możecie zrobić z wyprzedzeniem, a też i wiele innych potraw potrzebuje trochę czasu. Bigos nastawcie 3 – 4 dni przed świętami.
 5. Pieczarki lub inne grzyby podsmażcie razem z kapustą i zróbcie pierogi nawet tydzień przed wigilią. Następnie je zamroźcie. Jednym słowem zastanówcie się, co ze świątecznego menu możecie zrobić wcześniej.
 6. Na mniej więcej 2 tygodnie przed świętami przejrzycie świąteczne ozdoby. Sprawdźcie czy światełka na choinkę działają. Jeśli czegoś brakuje zaplanujcie tego zakup.
 7. W tym okresie wyślijcie również świąteczne kartki, żeby mogły dotrzeć na czas.
 8. Na tydzień przed świętami zacznijcie sprzątanie mieszkania i dopinajcie powoli wszystkie sprawy związane z zakupami i menu.
 9. W tych dniach popakujcie też prezenty.
 10. Zastanówcie się nad dekoracją stołu i umyjcie wszystkie sztućce i naczynia, które planujecie wykorzystać na wigilię.
 11. No i najważniejsze ubierzcie choinkę i udekorujcie dom.
Jednak w tym wszystkim nie zapomnijcie też o jednym. Ma to być czas dla Was i Waszych rodzin. Znajdźcie czas na wspólną zabawę, odpoczynek i przyjemności. Zdenerwowani i zmęczeni nie będziecie mieć żadnej przyjemności ze świąt. Mamy nadzieję, że choć trochę Wam tymi poradami pomogliśmy i nadchodzący czas Bożego Narodzenia, będzie dla Was naprawdę magiczny. Tego serdecznie Wam życzymy.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background