PODRÓŻE ZE SMAKIEM - INDIE

0


Mieszkańców Indii łączy ogromne zamiłowanie do smaku i pysznego jedzenia. Kuchnia ta jest wypełniona aromatami, a przyprawy, które tam znajdziecie, mają znacznie bardziej intensywny smak. Na przykład, aby przyprawić danie cynamonem, wystarczy jedynie jego szczypta i danie będzie już idealnie doprawione. Ten, dostępny u nas, niestety nie ma aż takiej siły. Usiądźcie więc wygodnie i wybierzcie się z nami w podróż do tego cudownego regionu.

Zróżnicowanie i moc tradycji
Indie to wiele grup etnicznych powoduje to, że kulinarnie są on bardzo zróżnicowane. Dominujące jednak jest uwielbienie dla wszelkiego rodzaju roślin strączkowych i warzyw. Można powiedzieć, że to kraj idealny dla osób na diecie wegetariańskiej. Tradycja indyjska to np. powszechne użycie ciecierzycy czy soczewicy w potrawach. Łączone są one z warzywami i aromatycznymi przyprawami. Ciecierzyca jest podawana zarówno w naturalnej postaci, jak i też zmielonej i wykorzystywana jako mąka. Jeden z tradycyjnych przysmaków tej kuchni to np.bahji, czyli cebulki obtoczone w mące z ciecierzycy z indyjskimi przyprawami. 

Indie przyprawami stoją.
Wyróżnikiem tej kuchni na tle innych, jest wykorzystanie naturalnych składników, które nie są zbytnio przetworzone. Dzięki temu potrawy są bardzo zdrowe i pełne smaku. Dodatkowo ich aromat wzmacniany przyprawami, których hindusi nie żałują. Dominują tutaj kurkuma, cynamon, papryka czy galan gal. Wszystko to nadaje daniom niezapomnianego smaku, który zapada w pamięć. Prosto i z miłością W prostocie potraw tej kuchni tkwi też ich tajemnica.

Włożone przez hindusów serce w przygotowanie dań można wyczuć już po pierwszym kęsie. To kraj pełen ciepła i, mimo że ludzie nie żyją tam w wielkim bogactwie, to chętnie podzielą się z Wami tym, co mają. To bardzo otwarty naród, dzięki temu ich kuchnia jest naprawdę smaczna i warta spróbowania. My zachęcamy Was do eksperymentów i próbowania dań z tego regionu świata. W naszej ofercie znajdziecie między innymi zupę indyjską z ciecierzycą, która może być idealnym początkiem niezwykłej przygody z indyjską kuchnią.

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background