POSTAW NA ZDROWE CIAŁO

0


Nikt z nas nie chce żyć krótko, a tym bardziej na starość być zależnym od innych. Wszyscy chcemy cieszyć się młodością i zdrowiem, przez jak najdłuższy czas. Aby to osiągnąć musimy już dziś zacząć żyć nieco bardziej świadomie. Jak się za to zabrać? Mamy kilka pomysłów, którymi chętnie się z Wami podzielimy.

Jedz mniej, a zadbasz o swoje serce.
Badania naukowców z Washington University of Medicine w Saint Louis, dowodzą, że jeśli zmniejszy się dzienny bilans posiłków do około 2000 kcal, znacznie poprawi to pracę serca. Będzie ono funkcjonować, jak u mniej więcej 15 lat młodszej od Was osoby. Jednak nie znaczy to, że należy rezygnować z regularności posiłków. W dalszym ciągu utrzymujcie ich liczbę na poziomie 4 - 5, bo tylko w ten sposób, nauczycie organizm racjonalnego gospodarowania dostarczanymi składnikami.

Jedzenie jako lekarstwo.
Jak wiecie, to co jemy, ma duży wpływ na nasze zdrowie. Przyjmijcie więc zasadę, że pokarm, może pomóc Wam zapobiegać wielu chorobom. Jedzcie dużo płatków owsianych i produktów bogatych w błonnik. Uchroni to Wasz przewód pokarmowy przed niepożądanymi chorobami. Wzbogaćcie też swoją dietę o warzywa i owoce, które dostarczą witamin, potrzebnych do właściwego funkcjonowania układu krwionośnego, nerwowego czy oddechowego. Jednym słowem starajcie się urozmaicać swoje posiłki, nie popadajcie w rutynę i zawsze szukajcie nowych ciekawych połączeń smakowych.

Dbajcie o mózg.
Mózg, to najważniejszy organ w naszym ciele. Można powiedzieć, że to centrum dowodzenia. Tylko stały jego rozwój, spowoduje, że w podeszłym wieku, będziemy w pełni świadomi i będziemy mieli siłę do dalszego działania. Jak to robić? Przede wszystkim czytajcie, bo ta czynność bardzo dobrze wpływa na mózg i pozwala mu się rozwijać. Uczcie się coraz to nowszych rzeczy. Edukacja musi trwać całe życie. Znajdujcie nowe obszary wiedzy, które chcecie poznać i starajcie się dowiedzieć o nich jak najwięcej. Im więcej będziecie poświęcać czasu na samorozwój tym lepiej dla Was.

Socjalizujcie się z innymi.
Spędzanie czasu z innymi ludźmi dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Pozwala nam się poczuć potrzebnymi i daje możliwość do dyskusji i poznawania nowych obszarów wiedzy. Jeśli czujecie się osamotnieni, dobrym rozwiązaniem, jest też posiadanie psa. Zmusza nas on do spacerów, a jednocześnie kontakt z tym zwierzakiem spowalnia pracę naszego serca i reguluje uwalnianie adrenaliny.

Nie zapominajcie o ruchu i starajcie się zawsze znaleźć czas na odrobinę sportu. Jego uprawianie, uwalnia endorfiny, które sprawiają, że czujemy się młodzi. Dlatego znajdźcie dla siebie ulubioną dziedzinę sportu i po prostu ją uprawiajcie.
Jeśli zastosujecie tych kilka zmian w swoim życiu, zobaczycie, że Wasze życie stanie się znacznie lepsze, a z czasem sami sobie udowodnicie, że mimo wieku dalej wiele potraficie.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background