POWODY DLA KTÓRYCH WARTO UWZGLĘDNIĆ KASZĘ W DIECIE

0


Są coraz częstszym gościem w naszych domach, co bardzo nas cieszy, bo są niezwykle zdrowe. Mowa oczywiście o kaszach. My uwielbiamy ich wszystkie odmiany i postanowiliśmy w naszej ofercie umieścić również dania, które są smaczne i bazują na 3 rodzajach kasz. Z tego względu  będziemy Was dzisiaj zachęcać do ich wypróbowania i cieszenia się ich smakiem i wartościami. Pokażemy Wam, jakie korzyści płynną z ich użycia do przygotowywania pysznego i zdrowego posiłku dla całej rodziny.

Przede wszystkim kasze zachowują wszystkie właściwości ziaren i nasion, z jakich pochodzą. Zawierają wiele witamin z grupy B, które regulują metabolizm, pracę mózgu i układu nerwowego. Jednym słowem, mogą pomóc nam się wyciszyć. Znajdziecie w nich również kwas foliowy, co jest ważne np. dla kobiet w ciąży. Mają też niski indeks glikemiczny oraz sporą dawkę magnezu. Dzięki zawartości błonnika dobrze wpływają na nasz przewód pokarmowy, czyszcząc go. Co prawda, kasze są dość kaloryczne, jednak nie spowodują, że nagle zaczniecie tyć. Oczywiście, jeśli nie będziecie ich zatapiać w tłustych i ciężkostrawnych sosach. Same w sobie stanowią źródło węglowodanów złożonych. Oznacza to, że dłużej rozkładają glukozę w naszym ciele, co przekłada się na brak nagłych napadów głodu. 

Takie kasze jak jaglana, kukurydziana czy gryczana będą też dobre dla wszystkich osób, które cierpią na celiakię. Wszystko dlatego, że nie zawierają w sobie glutenu. Jeśli więc cierpicie na tę przypadłość, możecie spokojnie sięgnąć po jedno z naszych dań z kasza gryczaną.  Poza tymi licznymi właściwościami zdrowotnymi kasze mają przede wszystkim cudowny smak i można z nich przygotować naprawdę wiele ciekawych dań. Da się je zapiec, tworząc pyszne zapiekanki, zblendować i przygotować na ich bazie pyszne kotlety lub po prostu wykorzystać jako zamiennik dla ziemniaków. Pomysłów i możliwości jest wiele. Jedno jednak powinno być obligatoryjne – używanie ich w Waszych domach. Do tego serdecznie Wasz zachęcamy, zwłaszcza jeśli skorzystacie z naszych gotowych propozycji, które ułatwią Wam przygotowanie posiłku dla bliskich.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background