SEKRETY UDANEGO PRZYJĘCIA KARNAWAŁOWEGO

1


Obecnie wielkich przyjęć karnawałowych nie można organizować. Jednak w niewielkim gronie najbliższych przyjaciół da się spotkać. Dlatego pomyśleliśmy, że warto podsunąć Wam kilka pomysłów na to, jak fajnie i z pomysłem spędzić czas w karnawale w tym nieco innym, obecnie, świecie.

Postaw na drobne przekąski.
Karnawałowe imprezy mają to do siebie, że ludzie są w ruchu. Trochę tańcza, trochę porozmawiają, pośmieją się. Jednym słowem, raczej nie siedzą przy stole. Z tego względu warto przygotować menu tak, żeby mogli w każdej chwili skubnąć sobie coś małego. Myśląc o daniach na takie spotkanie, postawcie na drobne przekąski typu koreczki, brokuły i kalafior zapiekane w cieście lub jakąś tarte. Możecie też wykorzystać gotowe ciasto francuskie i zapiec w nim parówki lub kiełbaski. Nie róbcie dań, które będą wymagały zbyt wielu naczyń żeby je zjeść. Postawcie na prostotę.

Wyb ierzcie motyw przewodni.
Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę być kimś innym. Wykorzystajcie tą potrzebę i zaproście swoich znajomych na imprezę tematyczną. Ustalcie razem jaki motyw Wam pasuje i przebierzcie się wszyscy. Obecnie w modzie są lata 80’te, możecie więc zaszaleć i stać się na jeden dzień Madonną z tego okresu lub innym idolem tych czasów.

Pomyślcie o zabawach.
Taniec na imprezie się sprawdza. Jednak zbyt długie pląsanie na parkiecie może być męczące. Jeśli chcecie zająć czymś Waszych znajomych, możecie zaproponować im jakąś grę towarzyską. Nasz pomysł to np. zgadywanie kim jestem. Wystarczą Wam do tego karteczki samoprzylepne na których napiszecie imiona znanych postaci fikcyjnych i prawdziwych. Następnie każdy w grupie wybiera karteczkę i przykleja ją na czoło. Poprzez zadawanie pytań o tę osobę musi zgadnąć kim jest. Jednak nie może spytać wprost kim jest. Taka rozrywka daje dużo śmiechu i wprowadza naprawdę luźną atmosferę.

Zadbajcie o dekoracje.
Żeby jeszcze mocniej wprowadzić wszystkich w nastrój, udekorujcie odpowiednie mieszkanie. Zastanówcie się, co charakterystycznego z motywu jaki wybierzecie może ozdobić mieszkanie lub po prostu udekorujcie je serpentynami, balonikami itd. Możecie tez kupić śmieszne ikonki na patykach np. nietypowe okulary, dymki rozmów itp. Żeby Wasi goście mogli porobić sobie z nimi śmieszne zdjęcia. Wyzwólcie Waszą kreatywność i dajcie się ponieść imprezie.

Na koniec nie zapominajcie o jednym, dobrej zabawie. Jeśli Wy będziecie mieli dobry humor, to zarazicie nim swoich gości i może to być impreza Waszego życia. Obecnie wszyscy potrzebujemy odrobiny uśmiechu, więc go sobie zafundujmy.
 

Komentarze 1

Ciekawie to wygląda:)
Jagoda
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background