ŚNIADANIOWE POMYSŁY NA SPADEK KILOGRAMÓW

0


Od lat powtarza nam się, że śniadanie, to podstawowy posiłek dnia. Teorie głoszą, że powinno być syte i porządne. Jednak nie jest to do końca prawda. Wiadomo, że nie powinniśmy wychodzić z domu bez jego zjedzenia. Jednak nie oznacza to, że ma być ono bardzo kaloryczne. Jak więc podejść do tematu śniadań. Już śpieszymy z kilkoma podpowiedziami.

Postaw na energię.
Podstawową zasadą o jakiej warto pamiętać w temacie śniadania jest energia jaką da nam posiłek i na jak długo będzie się ona uwalniać. Tutaj warto skierować swoją uwagę w kierunku wszelkiego rodzaju płatków. Owsiane, jaglane czy ryżowe. Będą idealnym komponentem aby zacząć dzień. Dodajcie do nich ulubione owoce i jogurt i gotowe. Energia jaką dostarczy Wam taki posiłek, będzie uwalniała się stopniowo, co spowoduje, że nie poczujecie się głodni przynajmniej do drugiego śniadania.

Nie nadużywaj soli.
Jeśli w Twoich śniadaniach dominują potrawy typu jajecznica czy kanapki z szynką i pomidorem, to pamiętaj żeby nie przesadzać z ilością soli. Sprawia ona, że zatrzymujemy więcej wody w organizmie, a co za tym idzie lekko puchniemy i czujemy się bardziej ociężali.

Zrób poranny trening.
Za nim wyjdziesz z domu lekko się zmęcz. Nie chodzi tutaj o to, żeby wykonać pełny trening na siłowni. Wystarczy, że się nieco rozciągniesz i wykonasz kilka podstawowych ćwiczeń. Zwiększy to dopływ endorfin do mózgu i sprawi, że będziesz mieć więcej energii aby podjąć wyzwania, które niesie ze sobą dzień.

Dbaj o nawodnienie.
Podstawą przy zdrowej diecie jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Wypij zielona herbatę lub wodę z cytryna. Przyśpieszą one nieco metabolizm i sprawią, że poczujesz się lżej. Weź ze sobą również butelkę wody na drogę do pracy i dbaj o to, aby nawadniać się przez cały dzień.

Tych kilka prostych rad sprawi, że kilogramy będą łatwiej uciekać, a Wy będziecie się czuć wprost wyśmienicie codziennie rano.  
 
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background