ZA CO, TAK BARDZO KOCHAMY W ŚWIĘTA?

0


Zaczyna się niezwykły czas w roku, który każdy z nas tak bardzo lubi. Wszyscy stajemy się bardziej życzliwi i jakoś tak optymistyczniej patrzymy w przyszłość. A wszystko za sprawą tego, że czujemy magie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Co sprawia, że ten czas jest tak wyjątkowy, a co za tym idzie, co sprawia, że wszyscy tak bardzo kochamy święta? Nie ma jednej odpowiedzi, jednak mamy kilka przypuszczeń, którymi chcemy się z Wami dzisiaj podzielić.

Rodzina i przyjaciele.
Pierwsza rzecz jaka przychodzi nam do głowy, to spotkania z bliskimi, zarówno rodziną, jak i przyjaciółmi. W tym czasie chętniej umawiamy się na wspólne spędzenie czasu. Najczęściej spotkania odbywają się w naszych domach. Może powoduje to aura za oknem, która powoduje, że potrzebujemy trochę więcej ciepła i to nie tylko tego rozumianego w sposób dosłowny. Wspólnie pijemy gorącą czekoladę, gramy w gry i wspominamy co nam się przytrafiło w ciągu tego roku. To czas, kiedy mamy ochotę troszkę zwolnić i docenić tych, którzy przez cały rok są z nami na dobre i na złe.

Prezenty, które wywołują uśmiech na twarzy.
Mamy też wrażenie, że ducha świąt przywołują w dużej mierze prezenty. Niekoniecznie tylko te, które sami otrzymujemy, ale również takie, które my przygotowaliśmy dla innych. Same zakupy mogą już nam dać wiele przyjemności. Trzeba się troszkę wysilić, uruchomić naszą kreatywność i zastanowić się, co wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Dawanie i otrzymywanie prezentów wyzwala w nas ukryte na co dzień dziecko. Pamiętajcie też, że nie zawsze muszą to być kosztowne i wielkie rzeczy. Czasem wystarczy przygotować samemu ciasteczka czy szyszki, np. z naszych produktów ekspandowanych, ładnie je zapakować i wręczyć komuś bliskiemu. Takiej domowej roboty upominki cieszą czasem nawet bardziej niż kupne.

Jedzenie inne niż zwykle.
Ostatnią kwestia, która naszym zdaniem sprawia, że kochamy święta, to potrawy, które jemy tylko raz w roku. Bo przecież rzadko zdarza nam się przygotowywać karpia czy barszcz z uszkami. Jest cała grupa potraw, którymi cieszymy się tylko w tym grudniowym czasie. Należy do nich choćby kutia na kaszy jęczmiennej lub kompot z suszu. Smaki tych potraw przywołują wspomnienia rodzinnych spotkań i sprawiają, że stajemy się weselsi. Bo przecież o to właśnie w świętach chodzi. Uśmiech nie zawsze gości na naszych twarzach, a jednak w grudniu częściej do nas zagląda.

Jedno jest pewne, nieważne, za co kochamy święta, ważne, żeby zawsze umieć odnaleźć w sobie ducha tego wyjątkowego czasu w roku. Najlepiej jakby został z nami na dłużej. Wiemy jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Jednak życzymy Wam, żeby te piękne ozdoby, światełka, prezenty czy spotkania z bliskimi w najbliższych dniach zaowocowały najlepszymi świętami, jakie mieliście okazję obchodzić..
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background