ZDROWIE NA DWÓCH KÓŁKACH

0


Skoro wiosna już na dobre zadomowiła się u nas, to czas pomyśleć o tym, żeby przebudzić się nieco z zimowego letargu i poruszać odrobinę. My proponujemy Wam rower. Jednak za nim na niego wsiądziecie, warto poznać kilka zasad, które pomogą Wam idealnie wykorzystać czas na nim spędzony i sprawią, że będzie to czysta przyjemność. No to zaczynamy.
  1. Podczas jazdy nawadniaj organizm. To bardzo ważne żebyście wypijali odpowiednią ilość płynów. Warto tutaj mieć przy sobie napój izotoniczny. Możecie go zrobić sami w domu. Wystarczy trochę soli, woda i cytryna. Dla smaku dorzućcie kilka mrozonych malin. Pijcie około 300 ml po każdej godzinie jazdy. Dodatkowo w ciągu całego dnia wypijajcie minimum 2 litry wody. Jest ona potrzebna do odbudowy glikogenu w mięśniach po dłuższych trasach.
  2. Jedz regularnie. To ważna zasad i przy jeździe na rowerze, ale też codziennym życiu. Pozwala zapanować na napadami głodu i sprawia, że nasz organizm buduje sobie swój własny rytm funkcjonowania.
  3. Śniadanie zjadaj maksymalnie w ciągu godziny od przebudzenia. Sprawi to, że nie będziesz miał nagłego napadu apetytu, a jednocześnie przygotuje organizm i doda mu energii na rowerową drogę do pracy.
  4. Zawsze miej przy sobie przekąskę na dłuższe jazdy. Może to być batonik Muesli, który zrobisz sam w domu na bazie płatków owsianych i np. naszych owoców. Lub sałatka z dodatkiem takich warzyw jak brokuły czy szpinak.
  5. Po dłuższych wyprawach rowerowych zjedz porządny węglowodanowy posiłek. Pozwoli to Twojemu organizmowi się szybciej zregenerować i odzyskać straconą podczas jazdy energię. Do posiłków wybieraj mięsa oraz ryże, kasze w połączeniu z warzywami np. brukselka czy marchewką.
  6. Odpoczywaj. Po każdym treningu ważna jest regeneracja. Daj swojemu ciału odrobine wytchnienia i wysypiaj się. To bardzo ważne, gdyż organizm, który nie otrzyma minimum 7 godzin snu, będzie znacznie bardziej podatny na kontuzje.
To tylko kilka rad, które warto mieć na uwadze, jeśli planujecie, żeby rower stał się nieodłącznym elementem Waszego wiosennego życia. Jednak pamiętajcie tez o jeszcze jednej ważnej zasadzie. Czerpcie z tych jazd przyjemność. Nie katujcie się, jeśli nie trenujecie do zawodowych maratonów, po prostu cieszcie się chwilami spędzonymi na Waszych dwukołowych rumakach.

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background