KARNAWAŁOWE TRADYCJE KULINARNE POLAKÓW

0


Kto z nas nie uwielbia się bawić? Każdy ma w sobie tę odrobinę szaleństwa, która właśnie w okresie karnawału szczególnie się ujawnia. Uwielbiamy spotykać się ze znajomymi, zwłaszcza przy suto zastawionym stole. Nie brakuje też ciekawych trunków, które pite oczywiście z umiarem, wzbogacają wspólną zabawę. No dobrze, to co najczęściej gości na naszych stołach w tym okresie?
 

Słodkie przyjemności


Przede wszystkim w tym czasie nie odmawiamy sobie tego wszystkiego, co słodkie. Przecież czas zabawy ma być przyjemny, a cóż jest lepszego od kawałka naprawdę dobrego ciasta? Jednak poza nim na naszych stołach chętnie pojawiają się faworki lub chrust, jak zwyczajowo nazywa się ten przysmak w niektórych regionach kraju. Poza tym to czas, kiedy swoje triumfy święcą wszelkiego rodzaju pączki. Zarówno te nadziewane jak i mniejsze, np. z serowym nadzieniem. Karnawał to też moment idealny na te ciasta, które gościły u nas w święta. Sernik, makowiec czy keks są w tym czasie jednymi z naszych ulubionych wyborów.


Wytrawnie i z klasą


Jednak poza słodkimi tradycjami, ciągle uwielbiamy po prostu biesiadować. Dlatego tak chętnie sięgamy po wszelkiego rodzaju mięsiwa. Swoje miejsce na stole na pewno znajdzie kaczka, która świetnie będzie smakowała w towarzystwie sosu malinowego. Co z tego, że tonie sezon na maliny. Przecież możemy użyć mrożonych. Wiemy, że sprawdzą się idealnie w tej roli. Poza kaczką sięgamy również po cielęcinę oraz gęsinę. Może się wydawać, że to dość drogie przysmaki, jednak karnawał jest raz w roku, więc warto porządnie i smacznie go uczcić.
 

Karnawał sałatkami stoi


Ostatnim koniecznym elementem każdej karnawałowej imprezy są sałatki. Wprost je uwielbiamy. Pojawiają się w wersjach majonezowych, jednak równie chętnie korzystamy z tych lżejszych przepisów. Kochamy miksować, eksperymentować i dodawać coraz to nowsze połączenia. Jednak klasyka zawsze jest w cenie. Dlatego w tym okresie króluje włoszczyzna, a na stołach pręży się wielka micha sałatki jarzynowej. Niezależnie od tego na którą sałatkę się zdecydujecie polecamy Wam wykorzystać nasze produkty. Włoszczyzna z naszej oferty ułatwi Wam zadanie, bo już jest pokrojona, zresztą tak samo z mieszanką do przygotowania sałatki jarzynowej. A jeśli lubicie bardziej szalone smaki, to mamy dla Was mieszankę do sałatki meksykańskiej. Łatwo, szybko i wygodnie.

Niezależnie od wszystkiego – grunt to dobra zabawa. Dlatego jedzcie, pijcie i bawcie się, ile tylko starczy Wam sił!

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background