Koncentraty owocowe

Surowcem, który wykorzystujemy do produkcji zagęszczonych soków Poltino są zdrowe i świeże owoce wolne od GMO, konserwantów i sztucznych dodatków. Pochodzą one z upraw zlokalizowanych w Polsce południowo-wschodniej. Region ten jest uznawany jako jeden z najczystszych obszarów w kraju. Oferujemy koncentraty owocowe w najpopularniejszych smakach m.in.: z wiśni, czarnych porzeczek, aronii oraz jabłek. Odpowiednio przeprowadzony proces produkcyjny koncentratów pozwala nam zachować wszystkie wartości odżywcze i witaminy zawarte w owocach. Jako producent koncentratów Poltino skupia się przede wszystkim na jakości. Skupiamy się na tym co daje nam natura, dlatego owoce pozyskujemy z Polski - z gospodarstw i sadów, których właściciele tak samo jak nasza firma cenią jakość i zdrowie.

Sposób przetwarzania owoców

Koncentraty owocowe otrzymujemy w procesie tłoczenia surowego soku z owoców. Sok poddawany jest obróbce enzymatycznej, klarowaniu, filtracji oraz zagęszczaniu przez usunięcie metodami fizycznymi określonej zawartości wody i substancji aromatycznych. Uzyskany sok po schłodzeniu jest składowany w magazynie chłodniczym.

Przeznaczenie konsumenckie

Produkt spożywczy do ogólnego stosowania, min. przy produkcji soków, nektarów i napojów oraz do produkcji wyrobów winiarskich dla ogółu konsumentów.

Przechowywanie

W temperaturze od 0˚C do +4˚C – 20 miesięcy od daty produkcji (koncentrat: aroniowy, z czarnej porzeczki, wiśniowy), koncentrat jabłkowy - 24 miesiące.

Rodzaj opakowania

Luzem, w cysternie lub metalowe beczki z wewnętrznym aseptycznym workiem.

 

Naturalne aromaty owocowe

Stanowią one doskonałe uzupełnienie oferty produkowanych w HORTINO zagęszczonych soków owocowych. Pozyskiwane ze świeżo wytłoczonego soku charakteryzują się typową dla danego owocu nutą zapachową a ich stopień koncentracji (od 1:100 do 1:200) pozwala, zachowując racjonalne zużycie, na uzyskiwanie dowolnej intensywności aromatycznej wyrobów – głównie pitnych soków owocowych.


 

Zainteresowany szerszą
współpracą?

Pomidory z bazylią - background