POZNAJ BOGACTWO KUCHNI GRUZIŃSKIEJ

0


Gruzja to kraj, który już od jakiegoś czasu podbił serca Polaków. Nie tylko pięknymi terenami, ale równie smaczną kuchnią. Restauracji w których możemy spróbować tych pysznych potraw jest obecnie sporo w naszym kraju i można śmiało powiedzieć, że je uwielbiamy. Jednak co w tej kuchni gra i z czym ją się je? O tym opowiemy Wam nieco w dzisiejszym wpisie.

Bogactwa Gruzji.
Położona na pograniczy Europy i Azji odznacza się tym, że dominuje tam dość duże nasłonecznienie. Dlatego w uprawie dominują pomidory, arbuzy, melony, bakłażany czy winogrona. I to właśnie te produkty są podstawą kuchni z tego kraju. Jest on pełna domowych potraw, wielopiętrowych kompozycji. Prosta i smaczna, można śmiało powiedzieć, że jak z babcinych przepisów. Znajdziecie w niej dużo orzechów, granatów czy kolendry. Od lat trwa w niezmienionej formie, a receptury przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Co znajdziemy na talerzu.
Z produktów, które są typowo gruzińskie dominują tutaj sery typu Suluguni czy Dambamachaczo, który jest przygotowywany w popiele. Znajdziecie tam również ciekawą biała kukurydzę oraz przyprawę, która tworzona jest z kozieradki i nazywa się Utsho Suneli. Klasycznymi daniami są Chinkali oraz Chaczapuri. Te pierwsze to przepyszne pierogi z mięsem, kolendrą, cebula oraz bulionem. Uformowane są w kształt sakiewki, a dobrze przyrządzone powinny tryskać bulionem. Chaczapuri to natomiast placki drożdżowe, które nadziewane są słonym serem i jajkiem. Kuchnia Gruzińska to również pyszne gulasze, lekko lub mocno ostre oraz pyszna lemoniada z estragonu, której smak zapamiętacie na długo i na pewno będziecie chcieli do niego wrócić.

Jednym słowem jest to pełna aromatów i wyrazistych smaków kuchnia, która oferuje również pyszne wina. Jeśli więc chcecie je popróbować to zaplanujcie wizytę wakacyjną w tym kraju lub wybierzcie się do jednej z wielu restauracji jakie można znaleźć w naszym kraju.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background