PYSZNE DRESSINGI DO SAŁATEK

0


Kto z nas nie lubi dobrej sałatki. Idealnie uzupełnia obiad, jak również świetnie komponuje się z mięsem z grilla. Jednak żadna sałatka nie będzie kompletna bez dobrego dressingu. Dobrego? To znaczy jakiego? Odpowiedzi może być wiele, bo wszystko zależy od Waszego smaku. Jednak my dzisiaj pokusimy się o nieco podpowiedzi, które, być może, pomogą Wam w przygotowaniu niezapomnianych sałatek.

Najpierw podstawy.
Każdy dressing ma kilka podstawowych składników, które sprawiają, że idealnie łączy się on z sałatką. A są to:
- oliwa z oliwek
- ocet balsamiczny
- sok z cytryny
- jogurt naturalny
Kilka pomysłów na pyszne dressingi.
  1. Klasyczny vinegree – 4 łyżki oliwy z oliwek, 1,5 łyżeczki soku z cytryny, łyżeczka miodu, łyżeczka musztardy, 1 łyżeczka mielonego czosnku, sól, pieprz. Wszystkie te składniki wymieszać dokładnie w szklance i dodać do sałatki.
  2. Z octem jabłkowym – 2 łyżki oliwy z oliwek, 1 łyżka octu jabłkowego, 1 łyżeczka miodu, sól, pieprz. Wszystkie te składniki wymieszać dokładnie w szklance i dodać do sałatki.
  3. Dressing z ziołami – 3 łyżki oliwy z oliwek, łyżeczka soku z cytryny, 1 łyżeczka miodu, 1 łyżeczka suszonej bazylii, 1 łyżeczka oregano. Wszystkie te składniki wymieszać dokładnie w szklance i dodać do sałatki.
  4. Dressing z mango – 1 łyżeczka jogurtu naturalnego, 1 zblendowane mango, 2 łyżki soku z cytryny, sól, pieprz. Wszystkie te składniki wymieszać dokładnie w szklance i dodać do sałatki.
  5. Dressing miodowo – musztardowy – 3 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżki musztardy, 2 łyżki miodu, 1 łyżka wody. Wszystkie te składniki wymieszać dokładnie w szklance i dodać do sałatki.
  6. Dressing czosnkowy – 5 ząbków czosnku, sól, pieprz, 1 ogórek świeży, 5 łyżek jogurtu naturalnego, sól, pieprz. Czosnek i ogórka obrać i wrzucić do blendera. Dodać jogurt, sól i pieprz i zblendować. Dodać do sałatki.
  7. Dressing cytrynowy – 5 łyżek jogurtu naturalnego, sok z 1 cytryny, garść świeżej mięty, sól, pieprz. Wszystkie te składniki wymieszać dokładnie w szklance i dodać do sałatki.
Jak widzicie pomysłów na pyszne dressingi jest wiele. My przedstawiliśmy Wam jedynie kilka z nich. Ciekawi jesteśmy jakie Wy macie pomysły. Piszcie do nas na Facebooku lub Instagramie i dzielcie się Waszymi smakami.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background