ŚWIĄTECZNE DEOKRACJE DLA TWOJEGO DOMU

0


W sklepach można znaleźć tyle pięknych, świątecznych dekoracji, że czasem już sami nie wiemy co wybrać. Jednak w tym całym zgiełku świątecznym,  zapominamy również o tym, że jest kilka takich ozdób, które możemy zrobić sami w domu. Ich wykonanie będzie idealnym momentem na spędzenie trochę czasu razem. Będzie to frajda dla nas, ale również i dla naszych pociech. Spróbujcie kilku z naszych pomysłów i dajcie znać, jak Wam poszło.

Pomarańczowe bombki
Dekorowanie pomarańczy goździkami to jeden z najprostszych sposobów na zrobienie domowych dekoracji. Wystarczą nam pomarańcze i goździki. No, przyda się również nasza kreatywność. Pomarańcze muszą mieć w miarę miękką skórkę, wtedy łatwiej wbijecie w nie goździki. Możecie zrobić z nich gwiazdki, serpentynki czy nawet bałwanka. Tutaj wszystko zależy od Was. Jeśli pracujecie z dziećmi, dajcie im rękawiczki, gdyż goździki mogą być czasami ostre, a przecież nie chcemy, żeby nasze pociechy szybko się zniechęciły do takich dekoracji.

Orzechowe złoto
Orzechy włoskie to kolejny symbol świąt. Na pewno wpływ miała na to wspaniała bajka „Dziadek do orzechów”. Jednak można wykorzystać je, poza oczywiście jedzeniem, również do zrobienia pięknych ozdób. Wystarczy, że kupicie złoty lub srebrny spray i je polakierujecie. Tak przyozdobione mogą zostać włożone do miski lub po dodaniu zawieszki udekorować Waszą choinkę.

Wieniec świąteczny
Żeby zbudować w domu świąteczny nastrój warto zaszaleć i poza choinką rozmieścić w całym domu różne inne ozdoby. Jedną z nich może być wieniec Bożonarodzeniowy. Zrobicie go łatwo kupując styropianową obręcz i trochę gałązek świerku lub sosny. Następnie powbijajcie gałązki w styropian i ozdóbcie je ulubionymi bombkami i lampkami. Wasz wieniec będzie naprawdę piękny, bo zrobiony własnoręcznie.

To nasze pomysły. Jednak jeśli macie jakieś swoje patenty na domowe dekoracje świąteczne, chętnie je poznamy. Piszcie do nas w komentarzach. I pamiętajcie, że robienie domowych ozdób, może być świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu.
 
 
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background