ZA CO KOCHAMY JESIEŃ?

0


Jak pokazują badania jesień, to jedna z naszych ulubionych pór roku. Być może mają na to wpływ piękne kolory, jakimi obsypują się wszystkie drzewa. A może po prostu lubimy ten czas, bo możemy wskoczyć w nasze ulubione swetry, zaszyć się pod kocem i poczytać. Możliwości jest znacznie więcej i dzisiaj postaramy się ich dla Was poszukać. 

Jesienne spacery
Jeśli pogoda dopisuje, to ten okres w roku bywa jednym z najpiękniejszych i zachęca nas wszystkich do aktywności fizycznej. Uwielbiamy wybrać się na spacer po lesie lub jesienną wędrówkę po górskich szczytach, która w tym czasie dostarczy nam niesamowitych widoków. Jednym słowem lubimy się ruszać i spędzić trochę czasu aktywnie, a to bardzo ważna rzecz, gdyż dzięki temu budujemy naszą odporność na zimę i aklimatyzujemy nasz organizm do spadających temperatur. Dlatego, jeśli jeszcze nie byliście na spacerze, to koniecznie musicie to nadrobić.

Rozgrzewające dania 
Każdy z nas lubi dobrze zjeść i cieszyć się niezwykle przyjemnymi aromatami. Teraz jest na to idealny czas. Jesień sprzyja przygotowaniu pysznych zup i wszelkiego rodzaju gulaszy i mięsnych dań np. z kaszą. Pomagają one nam rozgrzać organizm i przygotować go na to, że za chwilkę będzie nieco chłodniej. Dodatkowym atutem jest fakt, że możecie nieźle poeksperymentować w kuchni i pobawić się nieco smakami. Czasem zrobicie coś od podstaw, a czasem możecie skorzystać z gotowych rozwiązań jak np. nasze mieszanki do zup. Smaków mamy sporo, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Czas domowych spotkań
Wiadomo, że teraz wcześniej będzie robić się ciemno, jednak jest to idealna okazja do tego, żeby spotkać się z naszymi bliskimi i przyjaciółmi i spędzić czas na rozmowach lub wspólnie grając w gry. Jest to też idealny moment na nadrobienie naszych zaległości w lekturach czy ulubionych serialach. Właśnie ten fakt, że wcześniej się ściemnia, sprawia, że z pracy wracamy do domu i mamy nieco więcej czasu dla siebie i swoich najbliższych. Może właśnie ten fakt powoduje, że jesień kojarzy nam się z ciepłem, pomimo że na zewnątrz robi się nieco zimniej. 

​To tylko kilka z naszych pomysłów, na to, za co kochamy ten kolorowy czas w roku. Jeśli Wy macie swoje typy, koniecznie napiszcie nam o tym, bo chętnie poznamy Wasze zdanie w tym temacie. 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background