JAK UDEKOROWAĆ DOM NA ŚWIĘTA?

0


Święta to czas, kiedy chcemy, aby nasze mieszkania wyglądały przepięknie. Bombki, łańcuchy, lampki czy wieńce, to wszystko sprawia, że od razu robi się bardziej świątecznie. W domu robi się przytulnie, a lekko rozproszone światło lampek choinkowych pozwala nam się zrelaksować. Jednak co z tych rzeczy możemy zrobić sami? Oczywiście mamy dla Was kilka pomysłów.
 

Bombki inne niż wszystkie


Bombka to chyba jeden z najbardziej kojarzących się ze świętami symbolów dekoracyjnych. Oczywiście najpiękniejsze są te, które możecie zrobić sami. Mają dzięki temu indywidualny charakter. Nasz pomysł to użyć do takiej zabawy przypraw. Wystarczy, że zwykłą czystą bombkę posmarujecie klejem i delikatnie oprószycie swoimi ulubionymi przyprawami. Dodatkowym atutem takich ozdób będzie piękny zapach, jaki rozniesie się po mieszkaniu. Dlatego polecamy Wam używać np. cukru waniliowego, cynamonu czy goździków. Możecie tworzyć piękne wzory przy użyciu szablonów. Jedyne co Was powstrzymuje, to Wasza wyobraźnia.
 

Wieńce dla domu


Ten typ ozdób świątecznych gości u nas już od jakiegoś czasu. Coraz więcej osób dekoruje nimi swoje drzwi, żeby pokazać, że to już zbliża się ten wyjątkowy w roku czas. Jednak nie
kupujcie wieńców w sklepach. Zróbcie je sami. To, czego będziecie potrzebować, to gotowa obręcz do wieńców (można kupić styropianową), gałęzie jodły lub sosny, drucik, bombki oraz wstążki.

Gdy już wszystko mamy, czas zacząć zabawę. Najpierw przytnijcie gałązki na mniejsze kawałki. Kolejnym krokiem będzie przytwierdzenie ich do obręczy za pomocą drucika. Musicie obłożyć całą obręcz. Jest z tym trochę pracy, ale wierzcie nam, że warto. Kiedy wieniec ma już swój kubraczek z iglaków, czas przystroić go bombkami. Tutaj macie dowolność, możecie ich dać więcej lub mniej. Wszystko zależy od Was. Na koniec przyozdóbcie swój wieniec wstążkami. Polecamy zrobić z nich mniejsze kokardki i rozłożyć po całości wieńca.

Takie są nasze dwa pomysły na dekoracje domu, które możecie zrobić sami. Jednak pamiętajcie, żeby zaprosić do wspólnej zabawy całą rodzinę. Na pewno wprawi Was to w super świąteczny nastrój i będzie przy tym dużo śmiechu i zabawy. Dobrej zabawy kochani.

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background