PORZĄDKI WIOSENNE BEZ STRESU

0


Dużo piszemy Wam na temat diety i tego co warto jeść. Jednak czasem chcemy Wam też pomóc i w innych aspektach. Dlatego dzisiaj pomyśleliśmy, że warto podpowiedzieć Wam, jak sprawnie przeprowadzić wiosenne porządki. Mamy nadzieję, że zabierzecie się za nie razem z nami i wspólnie sprawimy, że zima pójdzie w niepamięć, a Wy będziecie mogli w pełni docenić uroki wiosennych dni. No, to zaczynamy.

Najważniejszy jest plan.
Podstawą dobrego działania jest właściwy plan. Nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwile, bo wtedy faktycznie będziecie zmęczeni, a nadmiar pracy Was przerośnie. Za nim zaczniecie, po prostu usiądźcie i zróbcie sobie listę rzeczy, które warto zrobić, żeby mieszkanie odżyło po zimowym przestoju. Działając według planu na pewno nie będziecie, aż tak zmęczeni, a porządki sprawią Wam przyjemność.

Od czego zacząć?
Podstawą działania przy wiosennych porządkach powinno być przejrzenie garderoby. Gdy tylko zrobi się nieco cieplej i swetry oraz cieplejsze ubrania okażą się zbędne warto wyrzucić wszystko z szaf np. na łóżko i przebrać to czego na pewno nie będziecie nosi. Tak przygotowane ubrania spakujcie w worki, mogą być również próżniowe i schowajcie na górne półki szafy lub wynieście do pomieszczenia gospodarczego. Od razu poczujecie luz w szafie, a patrzenie na nieco lżejsze ubrania sprawi, że poczujcie się w iście wiosennym nastroju.
Kolejnym etapem powinno być umycie okien. Niech piękne wiosenne słoneczko będzie miało jak przedostać się do Waszego mieszkania. Koniec z szarym widokiem za oknem. Czas wpuścić zieleń do domu. Oczywiście nie róbcie tych dwóch rzeczy w jednym dniu. Rozplanujcie to sobie na kilka dni. Wtedy nie będziecie odczuwać, że sprzątanie Was przytłacza.

Czas na gruntowne sprzątanie.
Na sam koniec zostawcie sobie coś, co zajmie Wam najwięcej czasu. Mowa o wymieceniu zimowego kurzu z mieszkania. Jednak spokojnie nie róbcie wszystkiego na jeden raz. Podzielcie sobie sprzątanie na dni. I tak np. w poniedziałek zajmijcie się salonem, we wtorek zajmijcie się sypialnią i tak po kolei, aż wszystkie pomieszczenia będą czyściutkie. Oczywiście najwięcej uwagi poświęćcie kuchni. Sprawdźcie, które sprzęty nie będą Wam potrzebne i schowajcie je na tyłach szafek. Wyjmijcie i przygotujcie miski na lekkie wiosenne sałatki. Jednym słowem zorganizujcie sobie kuchnię, pod nowe, lekkie i pełne smaku składniki.

Sprzątanie, to nie tylko dom.
Pamiętajcie też, że wiosenne porządki nie odnoszą się tylko do mieszkania. Warto w tym czasie spojrzeć również na nasza dietę i w niej zrobić mały remanent. Jak do tego podejść podpowiadamy Wam troszkę we wpisie z początku miesiąca. Dodatkowo zmobilizujcie się do większej aktywności fizycznej. Zacznijcie wychodzić na spacer, jeździć na rowerze. Jednym słowem korzystajcie z tego, co natura Wam podsuwa, czyli świeżego powietrza i pięknych widoków wokół Was.

 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background