SŁÓW KILKA O WIŚNIACH

0

Nie każdy je lubi, bo dla niektórych są zbyt kwaśne. Jednak wiśnie to istne, małe bomby witaminowe. Warto więc przekonać się do nich i uwzględnić je w naszej diecie. A co dokładnie w sobie mają? Już śpieszymy Wam z odpowiedziami.
 

Sprzymierzeńcy w walce z nowotworami


Wiśnie w 80% składają się z wody, jednak te pozostałe 20% zawiera wiele dobroczynnych składników. Przede wszystkim są bogate w przeciwutleniacze, które chronią nasz organizm przed nowotworami i opóźniają procesy starzenia, poprzez neutralizację wolnych rodników.
 

Dobre dla serca


Jeśli macie problemy sercowe i nie mamy tutaj na myśli rozterek, to koniecznie skierujcie swoją uwagę na wiśnie. Zawierają one antocyjany, które zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych i wzmacniają i odtruwają serce. Dodatkowo mają w sobie potas, który usuwa z organizmu nadmiar soli. To z kolei obniża ciśnienie i dobrze wpływa na serce. Wiśnie mają też w sobie witaminę C. Działa ona uszczelniająco na nasze naczynia krwionośne.
 

Coś dla nocnych marków


Jeśli macie problem z zasypianiem, to wiśnie służą Wam pomocą. Wszystko dzięki zawartości melatoniny. Badania opublikowane w czasopiśmie „Journal of Medicinal Food”, jasno pokazały, że picie około 220 gram soku z wiśni przez około dwa tygodnie, sprawiło, że osoby cierpiące na bezsenność mogły cieszyć się znowu spokojnym snem.

Jak widzicie wiśnie to nasi sprzymierzeńcy w wielu dolegliwościach. Warto więc spojrzeć na nie nieco bardziej przychylnym okiem i po prostu zacząć je jeść. My polecamy serdecznie.

 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background