SUPER FOOD – Z CZYM TO SIĘ JE?

0


Wiele się mówi o tzw. super foods. Większość z nas zapytana, czym one są, odpowie, że to np. jagody goji, nasiona chia czy quinoa. Tymczasem pojęcie to odnosi się do bardzo szerokiej grupy produktów. Faktycznie głównie wykorzystywane jest przy okazji promocji tych nowinek, które trafiły do nas dość niedawno. Jednak nie wiemy, czy wiecie, ale na tej liście znajdują się również czosnek, truskawki, brokuł, czerwona papryka, dynia, brukselka, marchew, kalafior czy też cytryna.

Czym więc są super foods? Jednym zdaniem, są to produkty, które odznaczają się dużą zawartością minerałów, witamin oraz antyoksydantów. Są to przede wszystkim produkty naturalne, które wspomagają nasz organizm i chronią go przed różnego rodzaju schorzeniami. Działają one na nas dobroczynnie właśnie dzięki dużej zawartości witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy, które mogą hamować rozwój komórek nowotworowych.

Produkty z długiej listy super foods można ze sobą fajnie łączyć, tworząc naprawdę witaminowe bomby dla naszego organizmu. Np. modne w ostatnim czasie zielone koktajle na bazie szpinaku czy rukwi wodnej warto wzbogacić o nasiona chia. Przygotowując brukselkę, można wzbogacić ja o kaszę quinoa, która zastąpi tradycyjną gryczaną lub ryż.

Cokolwiek byście nie robili i jakich produktów byście nie używali, zawsze kierujcie się jedną zasadą. Niech to będzie zdrowe, niezbyt tłuste i na bazie dobrych składników. W naszej ofercie znajdziecie dużo warzyw i owoców, które są uznane za super foods.

Wszystkie produkty pochodzą też z naszych polskich upraw i przy ich produkcji dbamy o to, żeby były najwyższej jakości. Dlatego możecie być pewni, że sięgając po Poltino, wybieracie to, co najlepsze w Polsce.
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background