BEZMIĘSNE PIĄTKI

0


Wiele osób w naszym kraju nie jada mięsa w piątki. Czasem przy tej okazji mamy już dość kolejny raz przygotowywać rybę zmieniając do niej tylko dodatki. Co więc można przyrządzić na taki bezmięsny obiad, żeby smakowało wszystkim naszym domownikom? Pomysłów jest kilka i chętnie się nimi dzisiaj z Wami podzielimy.

Warzywne mieszanki.
Dobrym pomysłem na obiad bez użycia mięsa jest wykorzystanie naszych warzywnych mieszanek. Pozwolą one Wam szybko wyczarować wspaniałe dania. Możecie na przykład postawić na leczo bez dodatku mięsnego i wzbogacić je solidna porcją pomidorowego sosu. Zachęcamy Was tez do wykorzystania mieszanki chińskiej i użycie tofu jako dodatku. Uwierzcie nam, to połączenie wymiata. Zwłaszcza, że obecnie możecie kupić tofu w różnych marynatach, które sprawią, że to danie za każdym razem będzie inne.

Postaw na tarty.
Kolejnym ciekawym pomysłem jest przygotowanie tart. Tutaj możecie się dowolnie bawić dodatkami. Dodajcie do nadzienia brokuły, kalafior albo fasolkę szparagową, Całość niech wypełni pyszna masa z jajek i sera żółtego i gotowe. Możecie ja przygotować na spodzie z ciasta kruchego lub po prostu z samych jajek. Decyzja należy do Was.

Kasze z dodatkami.
Jeszcze jednym pomysłem jest wykorzystanie kasz i dodanie do nich warzyw. Możecie wybrać tutaj Waszą ulubioną kaszę i śmiało dodawać do niej ulubione warzywa lub znowu postawić na sprawdzoną mieszankę z naszej oferty. Całość może dopełnić sos grzybowy, śmietanowy albo serowy. Wszystko zależy od Waszego smaku.

Jak widzicie pomysłów na takie bezmięsne dania może być wiele. Na naszej stronie, też znajdziecie sporo inspiracji na dania bez dodatku mięsa, które śmiało możecie zastosować w Waszych kuchniach. Bawcie się smakiem i eksperymentujcie.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background