BEZSTRESOWE ŚWIĘTA

0


Święta w niejednym domu to czas napięć, gdyż zawsze się z czymś śpieszymy, jest tyle do zrobienia a nam brakuje czasu. Najczęściej większość rzeczy spada na jedną dwie osoby w rodzinie, a reszta nie bardzo garnie się do pomocy. W tym wszystkim zapominamy o tym, że ma to być czas wspólnie spędzony i poświęcony rodzinie. Jak więc nie wpaść w stres i przejść przez święta w nieco bardziej zrelaksowanej atmosferze? Już śpieszymy z podpowiedziami.

Postaw granice.
Przede wszystkim myśl w całej tej świątecznej zawierusze również o sobie. Święta nie są tylko dla bliskich, są również dla Ciebie. Nic się nie stanie jeśli nie wszystko będzie perfekcyjne, daj sobie odrobinę luzu i ustal granicę poza którą nie chcesz wychodzić w świątecznych obowiązkach i trzymaj się tego planu.

Nie wszystko musi być uwzględnione.
Pamiętaj, że nie musisz zadbać o wszystkie świąteczne tradycje. Zastanów bez czego możecie się obyć jako rodzina. Zmniejszy to liczbę rzeczy koniecznych do zrobienia, a Tobie odejmie nieco stresów.

Wyłącz telewizję.
Pamiętaj, że ten czas ma być spokojny. Pozwól więc sobie na odrobinę słodkiej niewiedzy i przez jakiś czas nie oglądaj newsów ani wiadomości. One sprawiają, że niepotrzebnie się denerwujemy i wprowadzamy nasz organizm w niepotrzebny nam w tym okresie stres.

Pozwól sobie pomóc.
Nie musisz być perfekcyjny/perfekcyjna we wszystkim. Proszenie o pomoc to nic złego, a dodatkowo pozwala spędzić więcej czasu z bliskimi. Zaproś ich do wspólnego przygotowywania wypieków lub innych obowiązków związanych ze świętami. Oni pomogą Tobie, a Ty znajdziesz czas dla siebie.

Postaw na gotowce.
W dzisiejszych czasach nie musi się przygotowywać wszystkiego od zera. Możesz skorzystać z gotowych dań lub wypieków, które znajdziesz w sklepie. Zastanów się więc, co możesz kupić i odejmij sobie tym samym nieco obowiązków w przygotowaniu jedzenia dla bliskich.

Znajdź czas na drobne przyjemności.
W tym wszystkim pamiętaj, że Ty też masz prawo do odpoczynku. Znajdź więc czas na relaks. Pobaw się ze zwierzakiem, to zawsze wprowadza nas w dobry nastrój. Pij dużo naparów z dodatkiem cytryny, która łagodzi stres i pozwól sobie na to co lubisz.

Pamiętajcie święta mają być przyjemnością dla wszystkich. Nie prowokujcie stresowych sytuacji i nie dajcie się porwać szaleństwu. Nie wszystko musi być idealne, bo przecież nikt z nas taki nie jest.

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background