DOTRZYMAJ NOWOROCZNYCH POSTAWNOWIEŃ

0


Ostatni tydzień roku zawsze jest czasem kiedy każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jest coś co chcielibyśmy zmienić w nadchodzącym roku. Tworzymy listy na których ląduje standardowo: rzucenie palenia, zdrowsze życie, więcej ruchu itp. Każdy z nas na pewno zna to z autopsji. Jednak ilu z nas udaje się te postanowienia wprowadzić realnie w życie? Jak się okazuje, mniej więcej 70% z nas ma w sobie ten zapał jedynie przez pierwsze 2 – 3 miesiące roku. Potem wracamy do naszej codzienności i zapominamy o naszych postanowieniach. Siłownia odchodzi do lamusa, a zdrowe sałatki zastępuje hamburger. Jak się przed tym ustrzec i jak podejść do noworocznych zmian, żeby nie spaliły na panewce? Mamy na to kilka naszych porad.
  1. Zrób sobie listę wszystkich postanowień i dobrze się zastanów, które są realne do wypełnienia.
  2. Pokaż listę swoim bliskim i poproś ich żeby wspierali Cię przy ich dotrzymywaniu.
  3. Zapisz sobie w telefonie co tygodniowe przypomnienie o swoich celach i niech włącza się do momentu, aż uznasz, że droga do celu weszła Ci w krew i nie potrzebujesz już przypomnień.
  4. Porozklejaj sobie karteczki z celem w domu np. na lodówce, na lustrze w łazience itp.
  5. Znajdź osoby o podobnych postanowieniach i stwórzcie sobie taki mini klub wzajemnego wsparcia.
Najważniejsza zasad o której musicie pamiętać przy realizacji celów noworocznych to systematyczność w ich dotrzymywaniu. Im więcej znajdziecie sposobów na to żeby były one obecne w Waszym życiu tym lepiej. Te wszystkie przypominajki mają sprawić, że będziecie cały czas skupieni na celu. Z czasem stanie się to oczywiste i tak jak pisaliśmy staną się one zbędne. Grunt to zacząć, a jak wiadomo, to czasem bywa najtrudniejsze. My jak zawsze trzymamy za Was kciuki i życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji zamierzonych postanowień.
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background