ZAFUNDUJ SOBIE ZDROWĄ WĄTROBĘ

0
Wątrobą to jeden z ważniejszych organów w naszym ciele. Oczyszcza nasz organizm z toksyn, oczyszcza i magazynuje potrzebne nam składniki. Jednak rzadko o niej myślimy i nie przywiązujemy do jej zdrowia zbyt wielkiej wagi, bo w przeciwieństwie do wielu innych organów nie boli, co powoduje, że nie mamy sygnału zwrotnego, gdy dzieje się z nią coś złego. Dlatego właśnie, postanowiliśmy dzisiaj napisać Wam kilka ważnych wskazówek, które pomogą utrzymać ją w dobrej kondycji.

Jak jej nie szkodzić?
Za nim powiemy, jak dbać o wątrobę, warto napisać kilka słów o tym czego unikać, żeby była w dobrej kondycji. Podstawą jest nie nadużywanie leków, alkoholu i nikotyny. Nie najlepiej na nią wpływa również zbytnie przejadanie się. Może to bowiem, prowadzić do jej stłuszczenia, powoduje to mocne jej obciążenie, a co za tym idzie, nie prawidłowe funkcjonowanie. Jednak nie tylko przejadanie się jest dla niej niekorzystne. Zbyt restrykcyjne diety też jej nie służą. Dzieje się tak, gdyż zbyt szybkie pozbywanie się tkanki tłuszczowej uwalnia do krwi nadmiar tłuszczu z którym wątroba musi sobie poradzić. Zbyt duże jego nagromadzenie również może prowadzić do jej stłuszczenia.

Jak o nią dbać?
Na początek zrezygnujcie ze zbyt przetworzonych potraw. Nie kupujcie gotowców, które tylko podgrzejecie w mikrofali. Postawcie na owoce i warzywa. Jednak zadbajcie o ich odpowiednią ilość w codziennej diecie. Warto żeby stanowiły przeważającą część tego co jecie w danym dniu. Pamiętajcie też, żeby około 80% warzyw, które jecie były gotowane, a reszta surowa. Wybierajcie takie produkty jak marchewka, buraki, sałata, brokuły, kalafior. Zawierają one dużo przeciwutleniaczy, które wesprą wątrobą w prawidłowym funkcjonowaniu. Unikajcie natomiast tłustych, smażonych potraw. Przerzućcie się na ryby, drób i chudą cielęcinę. Nie pijcie za dużo kawy czy herbaty oraz unikajcie gazowanych napojów. Ważne jest też to, aby w Waszej diecie nie dominował cukier.

Wiemy, że to sporo wyrzeczeń jednak warto, bo ten organ, jeśli nie funkcjonuje dobrze, może sprawić, że cały nasz organizm zacznie gorzej funkcjonować, a nasz nastrój może się znacznie pogorszyć.  
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background