POSTAW NA JOGURT NATURALNY – BO WARTO!

0
Jogurt naturalny zna każdy z nas. Jednak nie wszyscy są do niego przekonani i nie uwzględniają go w swojej diecie, a warto, bo może nam naprawdę pomóc w utrzymaniu zdrowia i odpowiedniej sylwetki. Mamy nadzieję, że uda nam się Was dzisiaj do niego przekonać, jeśli jeszcze nie jesteście członkami fanklubu jogurtowego.

Nie wiemy, czy wiecie, ale jest on z nami prawie od 3 tysięcy laty, a jego początków możemy szukać w Indiach. Jednak masowo zaczął być produkowany w 1907 roku we Francji, a dokładniej w Paryżu. Na początku były tylko jogurty naturalne, dopiero z czasem doszły różne wersje smakowe.

Jakie jednak ma właściwości, które mogą wesprzeć nasz organizm? Już śpieszymy z odpowiedzią. Przede wszystkim jest on łatwiej przyswajalny niż mleko przez nasz organizm. Zawiera w sobie również sporą ilość wapnia, który dobrze wpływa na nasze kości. Jego jednak szklanka, zapewnia 40% dziennego zapotrzebowania na ten minerał. Dodatkowo dzięki kulturom bakterii jakie w sobie zawiera, wapń jest lepiej przyswajalny. Oczywiście jogurt zawiera też sporą ilość białka. W około 250 gramach mamy, aż 20% zapotrzebowania naszych organizmów. Co ważne wpływa on też dobrze na poziom cholesterolu we krwi oraz wspiera naszą odporność.

Wspomnieliśmy o kulturach bakterii, które jogurt w sobie zabiera. Warto więc poświęcić im nieco więcej uwagi. Przede wszystkim wspomagają one prawidłowy rozwój flory bakteryjnej w naszych jelitach. Jego jedzenie chroni również przed nowotworem jelita grubego. Jest też polecany przy braniu antybiotyków, bo działa jak naturalny probiotyk.

Zawiera w sobie również witaminy z grupy A i E oraz m.in. potas, jod, cynk, fosfor i nie ma zbyt wiele kalorii. A co najważniejsze, możecie go miksować z Waszymi ulubionymi owocami. Na lato polecamy nasze mrożone owoce, bo dzięki nim stworzycie smaczne smoothie na śniadanie lub lekkie i pyszne lody, które będą zawierały wiele cennych dla Waszych organizmów składników. No, to jak, dacie się przekonać na szklaneczkę jogurtu dziennie?
 

Komentarze 0

Nie dodano jeszcze żadnych opinii.
Brokuły - background Pomidory z bazylią - background Pomidor - background